Наша діяльність

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
ДНЗ «КОСТЯНТИНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»

start

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті ДНЗ «Костянтинівське вище

1.1. Здобувач освіти приходить до навчального закладу за 15 хвилин до початку занять - о 7 годині 45 хвилин.

1.2. Приходити до училища необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.3 Не можна приносити на територію училища з будь-якою метою і використовувати будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

1.4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

1.5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з училища та його території в урочний час.

1.6. У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити майстру в/н довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

1.7. У разі пропуску занять більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

1.8. Здобувач освіти повинен проявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.9. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі училища, класному керівнику або адміністрації училища.

1.10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів в училищі та за його межами. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен вживати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику та ін.

1.11. Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах.

1.12. Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

1.13. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у предметних зошитах або щоденниках.

1.14. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

1.15. Здобувачі освіти зобов'язані берегти майно та оснащення навчальних кабінетів та місць загального користування, зелені насадження на території училища, дбайливо поводитися зі своїми речами та речами інших учнів, берегти вазони на підвіконнях, не сідати на них і не ставити свої речі.

1.16. Суворо забороняється тютюнопаління в училищі та на прилеглій до нього території.

1.17. Здобувачі освіти зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу училища та учнів чергової групи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

1.18. У разі навмисного пошкодження училищного майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.19. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ «Костянтинівське ВПУ» без нагляду педагогічних працівників.

 

ІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ

2.1. Після першого (08.00) дзвінка учень займає своє місце в аудиторії, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування викладача або майстра виробничого навчання біля дверей, у коридорі.

2.2. Учні входять до кабінету за дзвінком. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.3. Коли викладач, майстер в/н входить до навчальної аудиторії, учні встають, вітаючись. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером, та уроків виробничого навчання, коли учні працюють з інструментами та обладнанням.

2.4. Відсутніх учнів староста або відповідальна особа позначає в рапортичці, яку подає вчителю на початку уроку.

2.5. Під час уроку не можна ходити по навчальній аудиторії чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

2.6. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково мають бути присутніми під час уроку в спортивному залі.

2.7. Дзвінок про закінчення уроку дається для викладача. Тільки коли викладач оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути навчальний кабінет. При виході викладача або іншого дорослого з аудиторії учні встають.

2.8. За кожним учнем групи в навчальній аудиторії закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу викладача.

2.9. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі. Забороняється без дозволу педагога ходити по аудиторії чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі.

2.10. При користуванні на уроці підручниками учні мають бути акуратними. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника взятого з бібліотеки відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.11. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. На партах під час уроку тримати їх забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Використання гаджетів дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається наставникам групи або батькам учня у той же день.

2.12. Якщо під час занять учню необхідно вийти з кабінету, то він повинен запитати дозволу викладача.

2.13.Учень на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача.

2.14. Під час відповіді на запитання викладача учень повинен відповідати чітко, виразно, зрозуміло.

2.15. Якщо учень хоче поставити питання викладачу і або відповісти, він підіймає руку.

2.16. Учень має право в коректній формі обстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

2.17. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, як під час уроків, так і після їх закінчення, правил поведінки в навчальних аудиторіях (кабінетах).

2.18. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ «Костянтинівське ВПУ» без нагляду педагогічних працівників.

 

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ


3.1. Під час перерви учні переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

3.2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

3.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

3.5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

3.6. На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, майстра в/н, адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

 

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПОЗА УЧИЛИЩЕМ

 

4.1. Здобувачі освіти «Костянтинівське ВПУ» зобов'язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.

4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

4.4. Дбайливо ставитися до природи.

4.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.

4.6. Учень повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

4.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки містом тощо для учнів дозволяються до 22 години, а мешканцям гуртожитку до 20.00.

 

V. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ


Демократичний підхід до зовнішнього вигляду учня передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але учень ДНЗ «Костянтинівське ВПУ» повинен мати відповідний зовнішній вигляд. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану власника до самого себе і суспільства.

5.1. Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до навчального закладу чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути ділового стилю, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти, провокативні елементи та довжина спідниць і суконь у дівчат.

5.2. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

5.3. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій учні приходять у спортивній формі. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

5.4. На уроках виробничого навчання учні повинні бути у спецодязі (комбінезонах, косинках, кухарських ковпаках, фартухах – дівчата).

5.5. На суботники та інші господарські роботи учні приходять у робочому одязі.

5.6. Знаходитися в училищі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

5.7. На урочисті загальноучилищні заходи учні приходять у святковому одязі.

 

VІ. ОБОВ'ЯЗКИ ЧЕРГОВОГО УЧНЯ


6.1. Черговий по навчальній аудиторії учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

6.2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних вимог у навчальному кабінеті.

6.3. Чергова група по училищу здійснює чергування відповідно до Обов’язків чергової групи, затверджених на початку навчального року.

6.4. Чергові учні допомагають адміністрації і черговому майстру у здійсненні контролю за чистотою, порядком в училищі, за виконанням усіма учнями цих Правил.

 

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ


7.1. Учні не мають права під час знаходження на території навчального закладу і при проведенні загальноучилищних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.

7.2. За порушення цих Правил та Статуту училища учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:


- усне зауваження;
- запис зауваження в рапортичку групи ;
- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики. Дані правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання всіма учнями ДНЗ « Костянтинівське ВПУ»:

1. При виставленні оцінок потрібно враховувати рівень запитання відповідно до критеріїв оцінювання.
2. За зовнішній вигляд оцінка не знижується, але педагогом робиться зауваження.
3. Оцінювання повинно бути систематичним, аргументованим та неупередженим. Завдання повинні бути диференційовані: за складністю, за змістом, за рівнем.
4. Після хвороби учень по можливості оцінюється, на пропусках увага не акцентується.
5. Домашнє завдання обов’язково задається. Постійний регулярний контроль за його виконанням. Обсяг залежить відповідно до рівня.
6. В конспектах обов’язково виправляються граматичні помилки, які не впливають на оцінку. Це не стосується філології.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…